520 Cumberland Street Cumberland, MD 21502
Sold
Listing Courtesy of: BRIGHT IDX / Charis Realty Group

  520 Cumberland Street Cumberland, MD 21502

Sold on 04/15/2026
$122,000 (USD)
2
BED
2
BATH
1,540
SQFT
Sold Date:
04/15/2026
Taxes
$1,587(2024)
Lot Size
5,040 SQFT
Type
Single-Family Home
Year Built
1860

BRIGHT IDX
Last checked May 18 2026 at 5:45 PM EDT
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 2
Stories
  • 3
Living Area
  • 1,540 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Apr 21, 2026
Price Changed
$129,005
0%
-$495
Jan 16, 2026
Price Changed
$129,500
-2%
-$2,500
Sep 14, 2025
Price Changed
$132,000
-4%
-$5,000
Aug 12, 2025
Price Changed
$137,000
-4%
-$5,000