840 Williams Street Cumberland, MD 21502
Sold

  840 Williams Street Cumberland, MD 21502

Sold on 03/30/2026
$342,000 (USD)
3
BED
2
BATH
1,731
SQFT
Sold Date:
03/30/2026
Taxes
$2,846(2024)
Lot Size
6.78 acres
Type
Single-Family Home
Year Built
1905

BRIGHT IDX
Last checked May 18 2026 at 9:23 PM EDT
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 2
Stories
  • 2
Living Area
  • 1,731 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Feb 17, 2026
Price Changed
$339,900
-11%
-$40,000
Oct 25, 2025
Price Changed
$379,900
-7%
-$30,100
Oct 17, 2025
Price Changed
$410,000
-9%
-$39,900
Aug 25, 2025
Price Changed
$449,900
-5%
-$22,600