7105 Wainwright Avenue Parsonsburg, MD 21849
Sold

  7105 Wainwright Avenue Parsonsburg, MD 21849

Sold on 03/27/2026
$201,000 (USD)
4
BED
2
BATH
1,080
SQFT
Sold Date:
03/27/2026
Taxes
$1,056(2024)
Lot Size
0.39 acres
Type
Single-Family Home
Building Name
None Available
Year Built
1985

Bought with
Michelle T Anderson, Coldwell Banker Premier Rehoboth
Source
BRIGHT IDX
Last checked May 18 2026 at 11:40 PM EDT
Bathroom Details
  • Full Bathroom: 1
  • Half Bathroom: 1
Stories
  • 1
Living Area
  • 1,080 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Nov 29, 2025
Price Changed
$204,990
-2%
-$5,000
Jul 02, 2025
Price Changed
$209,990
-5%
-$10,000
Apr 15, 2025
Price Changed
$219,990
-11%
-$28,000
Feb 28, 2025
Price Changed
$247,990
-7%
-$20,000